Консультанти онлайн працюють: Пн-Пт з 10:00 до 19:00 та Сб-Нд з 11:00 до 17:00. Дзвоніть або пишіть!

096 831 93 77 (Viber), mekkocomua,
e-mail: mekkoua@gmail.com

Виберіть Ваше місто

Енергозберігаючі лампи

ціни, фото, опис
Сторінки:
Пошук не дав результатів

Енергозберігаючі лампи 

Дешеві енергетичні ресурси, на жаль, не безмежні. У всьому світі сьогодні вдаються до економії палива і електрики. На заміну застарілих методів приходять нові технологічні рішення. У багатьох близьких до нас країнах на рівні управління вживаються заходи щодо часткової або повної відмови використання вольфрамових ламп накалу. Використання енергозберігаючих технологій спонукає виробництво налагодити масовий і доступний випуск енергозберігаючих ламп. У нашій же країні висока вартість на ресурси разом з іншими факторами сприяє зростанню попиту на енергозберігаючі лампи.

У запропонованому огляді буде описано де, яку і за якою ціною можна купити енергозберігаючу лампу.

 Види енергозберігаючих ламп

1. Люмінесцентні енергозберігаючі лампи і газорозрядні лампи (газові лампи - ГОЛ).

2. Лампи LED (світлодіодні лампи - СЛ)

Газорозрядні лампи мають рівномірне світінням. Вони знаходяться в середньому ціновому діапазоні економно-ефективних ламп нового покоління.

 Люмінесцентні енергозберігаючі лампи (газорозрядні лампи - ГОЛ) більше десятка років тому були жахливо незручні у використанні. Тоді вони випускалися у формі трубок різної довжини, вимагали особливої ​​обережності при заміні, мали в своєму складі більше ртуті і несли потенційну загрозу при руйнуванні. Така трубка перегорала від частого включення і дуже сильно мерехтіла, підвищуючи навантаження на зір.

Зараз же люмінесцентна енергозберігаюча лампа зовні нічим не відрізняється від другого найпоширенішого підвиду економок - світлодіодних ламп. Їх різниця прихована всередині кожної з колб. Тепер по черзі розкриємо всі таємниці найпоширеніших енергозберігаючих ламп.

Енергозберігаюча лампа (ГЛ) - це колба, найчастіше спіралевидної форми, зовні поєднана з механізмом пускового стартера, який плавно переходить в металевий цоколь.

У порівнянні з лампою розжарювання, даний освітлювальний прилад має високий коефіцієнт корисної дії. Наприклад, старі лампочки половину всього струму витрачають безпосередньо на нагрівання самого пристрою, і тільки 50% енергії йде на освітлення.

Нові економки практично не нагріваються. Така перевага вносить додаткову безпеку при використанні енергозберігаючих ламп.

 Що знаходиться всередині енергозберігаючої лампи (ГЛ) 

Багато хто вже знає, що лампа обов'язково являє собою порожню білу скляну колбу, герметично запаяну по всій поверхні стику зі склом. Тепер розглянемо більш детально будову лампочки.

1. Енергозберігаюча лампа (ГЛ) буває найрізноманітнішої форми: трубчастої, кільцевої, зігнутої у формі підкови або спіралевидной.

2. Над патроном, який контактує з джерелом електроенергії, є блок живлення, елегантно повторює колір і форму самого виробу. Всередині він складається з двох головних елементів: 1) трансформатор, який переробляє вхідний струм для пристрою; 2) невелика електронна плата, яка контролює мерехтіння.

3. Завершує конструкцію пара електродів.

Отже, коли на електроди подається електричний струм, запускається процес прискореного руху електронів інертного газу. Вони починають активно взаємодіяти з атомами ртуті. Люмінофори, якими всередині покриті скляні трубки, так само вступають в роботу. При взаємодії атомів виробляється ультрафіолет, який, компенсуючись люминофорами, переробляється в біле видиме світло.

Варто зазначити, що серед енергозберігаючих ламп (ГЛ) можна виділити особливі пожежобезпечні моделі холодного запалювання. Їх принцип включення трохи відрізняється від стандартних моделей. Їм потрібен якийсь додатковий час для загоряння. Найчастіше такі лампи використовуються для вибухонебезпечних приміщень промислового призначення.

 Різновиди енергозберігаючих ламп (ГЛ) за класифікаціями

За формою лампи діляться на:

* Пряма;

* Кільцева (спиралевидная);

* U-подібна (3-х, 4-х або шести дугові).

За розміром цоколь різниться:

* Звичайний;

* Малий;

* Великого розміру;

* Цоколь для застосування в герметичних умовах;

* Невисокий цоколь для декоративного освітлення.

За типом цоколь буває:

* Колбний;

* Вилкоподібний цоколь;

* Спіралевидні цоколь Едісона (звичний для нас цоколь на звичайній лампі розжарюванні).

 

За типом світіння лампи бувають:

* Тепло-білого кольору;

* Холодно-білого кольору;

* Нейтрально-білого кольору;

* Денного кольору.

Щоб не загубитися в термінології, моделях і серіях випускаються енергозберігаючих ламп перед покупкою потрібно чітко визначити три головних параметра вибору:

1. Запам'ятати тип, розмір або роз'єм домашнього патрона для цоколя.

2. Вимірювати вільне місце в освітлювальному приладі для безпечного розташування тіла самої лампи.

3. Вибрати бажаний для себе колірний спектра

Для софітних ламп маркування буде відповідати символу S.

 Найпоширеніший цоколь Едісона позначається позначкою E. Стандартний середній цоколь, який застосовує в побутових умовах, називається E27, а той що поменше - E14.

Лампи-трубки мають типорозміри в діапазоні від 15,9 до 38,0 мм, маркуються буквою T.

Цоколі з утопленими контактами (наприклад, для декоративного освітлення) позначаються літерою R.

Штіфтовий цоколь - B, а фокусує - P.

 

Як вибрати і купити енергозберігаючу лампу (ГЛ) для будинку

 

Потрібно чітко розуміти, чи підійде обрана лампа до вашого світильника за розмірами.

Потужність енергозберігаючої лампи (ГЛ) для квартири або приватного будинку не повинна перевищувати 25 Ватт, інакше більш яскраве світло може пошкодити зір.

 У ціновому діапазоні сьогодні існує дуже багато пропозицій щодо економічним освітлювальних приладів. Але існує одне загальне правило, яке можна застосовувати до лампам економок (ГЛ). Для виготовлення лампи з U-подібної колбою потрібно менше витратного матеріалу, ніж для спіралеподібних виробів. Тому лампочка U-подібної форми буде коштувати дешевше, але і світлопередача в ній буде нижче інших, навіть при заявленій однакової потужності пристрою.

Колірна температура пропонованих ламп коливається від тепло-жовтого відтінку до холодного білого сяйва. Варто пам'ятати, що для освітлення будинку або квартири підійдуть жовтий і білий відтінки, тому що вони створюють відчуття затишку, і дають можливість очам відпочивати. Колірна температура таких лампочок коливається від 2500 градусів Кельвіна до 3000 градусів Кельвіна. А для робочої обстановки найкраще підійде денна лампа нейтрально-білого відтінку. Це десь близько 3500-4100 градусів Кельвіна.

До речі, використовуючи нейтрально-білий світ в ванних кімнатах або будуарах, можна досягти точної передачі кольору. Це дуже доречно при нанесенні макіяжу, фарбуванні волосся та інших косметичних процедурах.

Щоб освітити  вуличну ділянку найкраще вибирати енергозберігаючі лампи підвищеної потужності і колірною температурою від 5000 градусів Кельвіна до 6500.

Переваги енергозберігаючої лампи

Люмінесцентні енергозберігаючі лампи вступили  в нову еру розвитку. Тепер при виробництві економки використовується мізерно мала частка ртуті. Приблизно 2-3,5 мг цього металу міститься в лампі. Наприклад, звичайний медичний градусник містить 1200-1900 мг ртуті

Навіть якщо вона випадково розіб'ється (ймовірність цього дуже мала, оскільки при виготовленні ламп використовують ущільнене скло), то кількість шкідливих газів, які вивільняться, практично не вплинуть на здоров'я людини.

Виробники економок дають дуже хороший гарантійний термін, в середньому від 2 до 5 років на виріб. Якщо в процесі експлуатації вийде зі ладу будь-яка деталь лампи, вони зобов'язуються її замінити або запропонувати нову.

Економки споживають на 80% енергії менше, ніж вольфрамові лампочки розжарювання. Термін служби економних ламп вище в 15 разів.

Деякі опоненти стверджують, що лампа розжарювання видає більш приємне світіння. Тут варто зауважити, що широкий вибір відтінків світіння є тільки у економок. Починаючи від тепло-жовтого світла і аж до холодного білого, ми можемо підібрати лампу з будь-яким колірним потоком. Для цього потрібно тільки прочитати маркування на упаковці.

 

Принципи роботи енергозберігаючих світлодіодних ламп (СЛ) і їх порівняльні характеристики з люмінесцентними енергозберігаючих приладами освітлення

 

Світлодіодні лампи працюють від мікроскопічних діодів, живлення яких постачається  невеликими кристалічними чіпами. Схожий трансформатор і охолоджувальна система встановлена ​​на більшості енргосберегающіх люмінесцентних ламп з газовим принципом світіння (ГЛ).

Світлодіодні лампи на порядок дорожче люмінесцентних. Це обумовлено високими витратами на виготовлення робочих деталей освітлювального приладу. Але їх ціна абсолютно виправдана періодом використання приладу і його високою ефективністю.

Середнє значення довговічності може бути однаковим у обох типів ламп. Часом виробники пишуть на упаковках кількість граничних включень приладу. Варто зауважити, що у люмінесцентних ламп це число може бути нижче, ніж у доданих аналогів. Навіть при однаковому гарантійному періоді використання люмінесцентні лампи можуть вийти зі строю швидше світлодіодних бо їм не прийнятно часте і швидке включення.

Рівень екологічності світлодіодних ламп вище. Те саме можна сказати і до подальшої утилізації використаних пристроїв.

У всякому разі, за енергозберігаючими лампочками майбутнє. У каталозі товарів інтернет магазину Мекко можна ознайомитися з усіма наявними різновидами економок. Тут надані основні характеристики пристроїв, існуючі типорозміри і моделі. Обґрунтована ціна на енергозберігаючі лампи вказана в картці товару. В одному з найбільших вітчизняних магазинів електроніки, такому як Мекко, покупець має можливість отримати великий вибір пристроїв з широким діапазоном цін.

Тут обов'язково знайдуться як бюджетні варіанти найпопулярніших моделей, так і новинки техніки.

Замовити і купити енергозберігаючі лампи в інтернет магазині Мекко можна в будь-який час.

При виникненні додаткових питань співробітники магазину готові в онлайн режимі дати вичерпні відповіді про деталі вибраного пристрою.

На завершення

Економію від таких ламп можна відчути, сплативши перший місяці заборгованості по електроенергії. І тут не обов'язково по всьому будинку ставити економки. Наприклад, використання такої лампи в коморах, коморах або підвалах (там, де лампочка включається лише кілька разів в день на пару хвилин) не принесе відчутної економії. А ось використання такого приладу в кімнатах, де тривалий час перебувають люди, принесе економію до 80%. Окупність такої лампи настає вже в перший місяць використання.

Кілька порад, як уникнути підробки:

1. Енергозберігаючі люмінесцентні лампи повинні бути добре обтиснуті в місці стику металевого цоколя і пластмасової основи. Якщо лампа правильно пройшла всі технологічні процеси, то її деталі повинні бути щільно і надійно закріплені на корпусі.

2. У підстави енергозберігаючих лампочок повинні бути невеликі роз'єми. Вони служать для додаткової фільтрації і охолодження джерела живлення, які заховані в середині самої лампочки.

3. Перевірити рівень заявленого світлопотока можна за допомогою звичайного CD-диска. Якщо піднести робочу область записуючої болванки до включеної лампі, то на поверхні диска з'явиться цілий спектр колірних відблисків. Чим більш насиченим і довше промінь такого відблиску, тим потужніший і чистіший  світлопотік обраної лампи.

4. Уважно вивчити пакувальну коробку, голограмні контрамарки і інші атрибути підтверджують справжність виробу.

Енергозберігаючі лампи Київ | Енергозберігаючі лампи Харків | Енергозберігаючі лампи Одеса | Енергозберігаючі лампи Дніпропетровськ | Енергозберігаючі лампи Донецьк | Енергозберігаючі лампи Запоріжжя | Енергозберігаючі лампи Львів | Енергозберігаючі лампи Кривий Ріг | Енергозберігаючі лампи Миколаїв | Енергозберігаючі лампи Маріуполь | Енергозберігаючі лампи Луганськ | Енергозберігаючі лампи Вінниця | Енергозберігаючі лампи Херсон | Енергозберігаючі лампи Чернігів | Енергозберігаючі лампи Полтава | Енергозберігаючі лампи Черкаси | Енергозберігаючі лампи Житомир | Енергозберігаючі лампи Суми | Енергозберігаючі лампи Хмельницький | Енергозберігаючі лампи Чернівці | Енергозберігаючі лампи Рівне | Енергозберігаючі лампи Дніпродзержинськ | Енергозберігаючі лампи Кіровоград | Енергозберігаючі лампи Івано-Франківськ | Енергозберігаючі лампи Кременчук | Енергозберігаючі лампи Тернопіль | Енергозберігаючі лампи Луцьк | Енергозберігаючі лампи Біла Церква | Енергозберігаючі лампи Краматорськ | Енергозберігаючі лампи Мелітополь | Енергозберігаючі лампи Ужгород |

Ваше місто Львів? Так Ні
Не вказувати